З Днем Безпечного Інтернету!

2023-02-07, 08:45

Сьогодні у світі відзначають День безпечного Інтернету.

Війна, зростання попиту на соцмережі та месенджери створюють додатковий ризик для громадян. Усі хочуть бути на зв’язку з рідними та друзями, оперативно читати новини.

Проте, якщо ви раніше цього не робили, саме зараз час захистити свій онлайн акаунт.

Детальніше про способи захисту облікових записів:

  1. Встановіть менеджер паролів
    Використовуйте менеджери паролів перевірених розробників (1Password, Bitwarden, LastPass, KeePass тощо). Вони не лише керуватимуть даними щодо вашого входу в систему. Програма допоможе створити надійний пароль і позбавить вас потреби постійно його запам’ятовувати чи користуватися одним паролем для входу в різні акаунти.
  2. Регулярно змінюйте паролі
    Радимо мінімум раз на півроку змінювати паролі у ваших акаунтах аби не стати жертвами хакерів. Навіть, якщо ви маєте встановлений менеджер паролів – це необхідно періодично робити. Запам’ятати ці зміни вам допоможе той самий менеджер паролів.
  3. Використовуйте двоетапну перевірку
    Що таке двоетапна перевірка? Це механізм контролю програмою входу в акаунт за допомогою SMS чи спеціальних додатків. У випадку введення паролю на ваш телефон надходить додаткове повідомлення з кодом, який потрібно ввести. Ця функція є у сервісах Facebook, Apple, Google і Microsoft. Навіть, якщо комусь буде відомий ваш логін та пароль, взломщик не зайде до акаунту без фізичного доступу до вашого телефону.
  4. Видаліть сторонні додатки, які підключені до акаунту
    Якщо ви користуєтеся Viber, Facebook, Telegram, WhatsApp, то трапляється так, що іноді необхідно підключитися через сторонній телефон чи комп’ютер. Особливо це часто трапляється в умовах відключення світла. Ви входите в акаунт і можете часом забути вийти з нього. Таким чином у налаштуваннях відображаються телефони та комп’ютери, які підключені до облікового запису. Водночас вам надходять повідомлення коли, хто і де саме входить до вашого месенджеру. Нехтувати перевіркою активності облікових записів не варто. Це потенційно врятує вас від злому.
  5. Налаштуйте сповіщення про підозрілі спроби входу
    Коли хтось спробує увійти до вашого облікового запису з підозрілого пристрою або браузера, ви відразу отримаєте оповіщення. Якщо це не ви заходите, то натискайте в оповіщенні опції «Ні, це не я». Тоді Facebook чи Google допоможуть вам скинути пароль та убезпечити власну сторінку. Рекомендуємо одразу після цього змінити пароль. Якщо ви помітили, що це входили ви з іншого пристрою, то натисніть на опцію «Так». Увімкнути цю опцію можна в розділі «Налаштування безпеки та входу».

Бережіть себе та дбайте про безпеку не лише навколо себе, але й в інтернеті.